IMAGE

بهزیستی لرستان : افتتاح پروژه 18 واحدی مسکن مددجوی...

بمناسبت هفته بهزیستی و با حضور جمعی از مدیران سازمان بهزیستی کشور و استان پروژه 18 واحدی مسکن مددجویان با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد ریال افتتاح و به متقاضیان واگذار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل ...

IMAGE

بهزیستی لرستان: لرستان بعنوان پایلوت تخصیص اعتبارا...

قائم مقام توانمند سازی مشارکتهای مردمی سازمان بهزیستی کشور: لرستان بعنوان پایلوت تخصیص اعتبارات مناطق روستایی تعیین شده است سید قاسم عبداله زاده در جلسه شورای اداری بهزیستی لرستان عنوان کرد بهزیستی کش...

IMAGE

گلریزان برای تهیه هزینه آزادی زندانیان با حضور هنر...

پردیس سینمایی کوروش روز جمعه 20 خرداد از دقایقی قبل از افطار شاهد خیل جمعیتی بود که به دعوت انجمن حمایت از زندانیان مرکز، سینمای هنر و تجربه و عوامل فیلم «چهارشنبه» به منظور گلریزان برای تهیه هزینه آز...

IMAGE

بازدید استاندار کردستان و هیئت همراه از مرکز جامع ...

استاندار کردستان و هیئت همراه به مناسبت فرا رسیدن ماه پرخیر برکت رمضان از مرکز جامع توانبخشی معلولین ثمر بازدید نمود. به گزارش خیرنیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی کردستان :  در ابتدا خانم...

IMAGE

اولویت‌های مهم بهزیستی انضباط و شفافیت مالی...

قائم مقام و مدیرکل حوزه ریاست سازمان بهزیستی کشور:انضباط و شفافیت مالی از اولویت‌های مهم بهزیستی در سال گذشته بود  قائم مقام و مدیرکل حوزه ریاست سازمان بهزیستی کشور در اختتامیه سومین همایش علمی کاربرد...

IMAGE

برنامه های مشارکت های مردمی بهزیستی کشور برای پسات...

      قائم مقام مشارکت‌های مردمی بهزیستی کشور خبر داد؛از استقرار پایگاه مشارکت‌های مردمی بهزیستی در ۵۰ هزار مسجد تا اجرای سفره‌های سخاوت  قائم مقام مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور در سومین همایش ...

IMAGE

پیام رئیس جمعیت به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلا...

گام‌هایی استوار و امیدهایی بی‌پایان برای ساختن دنیایی مهربانتر/جهان ما، تنها با ایمان به صلح و مودت به پیکره واحدی از انسانیت تبدیل می‌شود رئیس جمعیت هلال احمر با صدور پیام ضمن تبریک فرارسیدن هفته هلا...

IMAGE

دیدار مدیرکل امور استانهای وزارت تعاون کار و رفاه ...

      تبیین و پیگیری مسائل و مشکلات بهزیستی لرستان در زمینه های لوازم توانبخشی  ، مسائل مالی ، تجهیزات اداری و وسایل نقلیه نامناسب از اهم موضوعات مطروحه در این دیدار بود. به گزارش روابط عمومی اداره کل...

IMAGE

دکتر شاه حسینی در جشن رسول مهربانی ها: داشته هایما...

      دکتر علی شاه حسینی استاد دانشگاه و کار آفرین برتر کشور یکی از سخنرانان مراسم "رسول مهربانی ها" بود که به مناسبت مبعث پیامبر گرامی اسلام توسط خیریه بیت الزهرا(ع) در مجموعه فرهنگی هنری گلستان منطق...

IMAGE

فانی در همایش خیرین مدرسه‌ساز استان بوشهر: تمام مد...

      وزیر آموزش و پرورش گفت: به همت دولت و مردم تمام مدارس کشور تا سال ۹۹ استاندارد خواهند شد. به گزارش خیر نیوز و به نقل از خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در ج...

در محک حتی کوچکترین یاری شما عشق می آفریند

خیرنیوز

خیر نیوز

تبلیغات در سایت خیر نیوز ::با چشم خیر دیده شوید

خیر نیوز

اخبار نهادهای دولتی خیر نیوز

باید از هویت ایرانی و اسلامی در همه صحنه‌های ورزشی حراست کنیم

رییس جمهوری در آیین تجلیل از ورزشکاران مدال‌آور بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی:
باید از هویت ایرانی و اسلامی در همه صحنه‌های ورزشی حراست کنیم/ دولت ورزش همگانی را اولویت خود می‌داند

 پایگاه خبری خیریه های سراسر کشور :: دکتر روحانی پاراالمپیک

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر جمعه در آیین تجلیل از ورزشکاران مدال‌آور بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی با بیان اینکه جهان امروز جهان مسابقه است، گفت: مسابقه تنها در میدان ورزش نیست، بلکه ما در همه میادین از اقتصاد و سیاست گرفته تا فرهنگ و مسایل اجتماعی در حال رقابت هستیم و آن میدانی برای ما ارزشمند است که در آن پیروزی حاصل شود که نشاط و لبخند را بر سیمای همه ایرانیان می‌نشاند.


رییس جمهوری افزود:آن لحظه که قهرمانان ایران با رقیبان و حریفان خود در حال مسابقه هستند، هیچ ایرانی نمی‌خواهد که نماینده کشورش شکست بخورد و همه پیروزی او را طلب می‌کنند و این درسی است که از میدان ورزش باید آموخته شود و در همه میادین رقابت تکرار شود.

دکتر روحانی اظهارداشت: آنجا که صحنه ملی است و آنجا که پیروزی ملت مطرح است همه مردم اعم از شهری، روستایی، جوان و پیر، مرد و زن و راست و چپ، برای پیروزی قهرمانانشان خوشحال می‌شوند و در این صحنه است که همه هویت‌ها جز ایرانی بودن رنگ می‌بازد.


رییس جمهوری با طرح این سوال که مگر می‌شود کسی در میدان ورزش از حریف نماینده کشورش حمایت کند، گفت: اگر آنجا که ورزشکار ایرانی پیروزی به دست نیاورد و کسی برای حریفان کف بزند یا با آنها هم‌صدا شود نزد هیچ ایرانی قابل قبول نیست.

دکتر روحانی تصریح کرد: قابل پذیرش نیست که کسی به نام این حزب و یا آن حزب، این جناح و یا آن جناح و یا تحت پوشش انتقاد، برای حریف کف بزند و فرق نمی‌کند که قهرمان کشور در چه صحنه‌ای در حال رقابت است.


رییس شورای عالی امنیت ملی گفت: همه باید احساس کنیم که در تمام میدان‌های رقابت در کنار مردم، منافع و عظمت ایران قرار داریم تا در پایان رقابت، منزلتی والاتر نصیب کشور شود.

رییس جمهوری با بیان اینکه ورزشکاران ما در صحنه ورزشی برای ملت ، امید و نشاط می‌آفرینند، گفت: ما برای توسعه و پیشرفت در همه زمینه‌ها نیاز به امید و نشاط داریم و نباید بگذاریم عده‌ای در کشور ناامیدی را خدای ناکرده تزریق کنند و عده‌ای نشاط و خوشحالی و شادابی مردم را مورد تردید قرار دهند، زیرا ما در تمام صحنه‌ها در صورتی موفق می‌شویم که امید به آینده داشته باشیم و نشاط در جامعه وجود داشته باشد و هیجان مثبت و همت لازم، در سراسر کشور موج بزند.


وی افزود: شما وقتی در میدان مسابقه برنده می‌شوید و داور دست شما را بالا می‌برد، در واقع ملت ایران احساس قهرمانی و پیروزی می‌کند و به همین دلیل است که پرچم ایران به اهتزاز در می‌آید و سرود کشور نواخته می‌شود و لبخند بر لبان همه ایرانیان در سراسر جهان می‌نشیند. شما در صحنه‌های ورزشی برای همه ملت قهرمانی می‌آفرینید و نشاط به ارمغان می‌آورید و در واقع در کنار سایر نخبگان و فرهیختگان، مددکار امید و تدبیر در جامعه هستید.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ورزشکاران ما در تمام صحنه‌های ورزشی در کنار بازی هنرمندانه و تکنیکی خود همواره ادب و اخلاق و ویژگی‌های هویتی ایرانی و اسلامی را حفظ کرده‌اند، گفت: مردان و زنان ورزشکار ایرانی همواره در میدان ورزش و در همه میدان‌های قهرمانی و پهلوانی سه نام ایران، اسلام و مولایمان علی بن ابیطالب(ع) را فراموش نخواهند کرد. این سه نام همواره در کنار قهرمانی، تلاش و رقابت ، یادآور راه و مسیر درست برای ما است.


رییس جمهوری گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب تأکید کردند همواره باید هویت ایرانی و اسلامی را در همه صحنه‌های ورزشی حراست و حفاظت کنیم. همانطور که بانوان ما راه ورزش درست توأم با حفاظت از ارزش‌ها را با حضور در صحنه مسابقات جهانی به همه زنان سراسر جهان آموختند.

دکتر روحانی همچنین در این خصوص به بازی خوب فوتبالیست‌های ایرانی در بازی‌ جام‌جهانی در برابر آرژانتین اشاره کرد و گفت: میلیون‌ها و میلیاردها تماشاگر این بازی‌ها، بازی خوب تیم ملی جمهوری اسلامی ایران را تماشا و تحسین کردند، زیرا بازی خوب ولو اینکه در آن برد نباشد، در آن پیروزی است.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه باید خود را برای پله‌های بعدی صعود آماده کنیم، گفت: این دولت ضمن حمایت از ورزش قهرمانی، ورزش همگانی را اولویت خود می‌داند، چرا که ورزش قهرمانی از دامن ورزش همگانی متولد می‌شود.

دکتر روحانی گفت: ما در ورزش همگانی است که زمینه را برای قهرمانی‌ها، تلاش‌ها و پیروز‌ی‌های همه ورزشکاران آماده می‌کنیم.

رییس جمهوری همچنین گفت:اولین قدم آن است که ورزش در سراسر کشور متوازن باشد و ورزشکاران نام‌آور از همه استان‌ها و مناطق باشند.


دکتر روحانی خاطر نشان کرد: دولت تلاش خواهد کرد تا امکانات ورزشی، متعادل و متوازن برای همه استان‌ها و سراسر ایران عزیز ما باشد.

رییس جمهوری با بیان اینکه سالیان دراز ورزش قهرمانی تنها به مردان تعلق داشت و صحنه برای ورزش بانوان مهیا نبود، گفت: امروز بحمدالله مدال‌آوران ما هم از مردان و هم از بانوان هستند، اما هنوز هم بین مردان و زنان تبعیض وجود دارد. من از مسئولین ورزش و وزارت ورزش و جوانان می‌خواهم تا این تبعیض را از بین ببرند و شرایط لازم را برای حضور بیشتر بانوان در تمام صحنه‌های ورزشی فراهم کنند.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه ممکن است در برخی از رشته‌ها به دلیل مسایلی بانوان نتوانند در مسابقات جهانی حضور پیدا کنند، گفت: ما می‌توانیم شرایط لازم را در داخل کشور بوجود آوریم زیرا ورزش به معنای سلامت جامعه است و سلامت باید از آن همه ایرانیان باشد.

رییس جمهوری گفت: امروز خوشحالم دختران و زنان ایرانی در همه عرصه‌های جامعه اعم از آموزش، بهداشت، ورزش و تولید حضور دارند و باید شرایط برای رشد و پرورش آنها و سلامت نسل جوان عادلانه و بدون تبعیض مهیا شود.

دکتر روحانی همچنین از مسئولان ورزش در وزارت ورزش و جوانان کشور خواست قدم به قدم تلاش کنند تا امر ورزش را به مردم واگذار کنند.

رییس جمهوری با تأکید بر اینکه دولت باید در صحنه ورزش تصدی‌گری را کنار بگذارد، گفت: امور ورزش باید از بخش دولتی به غیر دولتی منتقل شود. امروز تیم‌های نامدار و پرطرفداری در ایران هستند که در سراسر کشور یک ورزشگاه ندارند و باشگاه‌هایشان و امکاناتشان محدود است. اگر ورزش به بخش غیردولتی واگذار شود و آنها فعال شوند شرایط ما بهبود خواهد یافت و با سرعت بیشتری به سمت جلو حرکت خواهیم کرد.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه در مسأله ورزش نیز همانند بسیاری از کشورها، گاهی فساد دیده می‌شود، گفت: باید با فساد در همه صحنه‌ها و هر کجا که هست، مبارزه کنیم، گاهی می‌بینیم دلال‌ها در امر ورزش هم حضور پیدا می‌کنند و متأسفانه فساد می‌آفرینند. دولت در تمام زمینه‌ها مصمم است که در چارچوب رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و با حمایت مجلس و قوه قضائیه با فساد مبارزه کند.

رییس جمهوری گفت: ورزش ما باید کاملاً پاک و منزه باشد، در آن فضا خواهیم دید که در کنار قهرمانی، قهرمانی اخلاقی و فضایل اخلاقی هم رشد و پیشرفت خواهد کرد. اگر تلاش کنیم در تمام صحنه‌ها، فعالیت ها از آلودگی منزه شود، می‌توانیم شاهد پیشرفت بیشتر در تمام زمینه‌ها باشیم.

دکتر روحانی در ابتدای سخنان خود با تبریک ایام دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: ۲۲ بهمن پیروزی قهرمانان بزرگ ملی ما در تاریخ کشور است.

پیش از سخنان رییس‌ جمهوری وزیر ورزش و جوانان در گزارشی از بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی، گفت: تیم‌های ملی ایران در این دوره از بازی‌ها موفق شدند به لحاظ کمیت و کیفیت نسبت به گذشته پیشرفت داشته باشند به طوری که در بخش پاراآسیایی با اختلاف تنها یک مدال چهارم شدیم.

وی با تبیین برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان نظیر حرکت در مسیر توسعه ورزش همگانی، تدوین قوانین لازم، ‌توسعه پایدار ورزش قهرمانی، حمایت از ورزش بانوان، حرکت در مسیر اعتلای اخلاقی و فرهنگی ورزش و افزایش سرانه ورزشی کشور از محقق شدن تمام مطالبات وعده داده شده به ورزشکاران خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده بسترهای لازم برای پیشرفت و گسترش ورزش همگانی و قهرمانی بیش از پیش محقق شود.


در این مراسم روسای ۱۷ فدراسیون به همراه ورزشکاران شاخص هر رشته به نمایندگی از سایر ورزشکاران هم‌دسته خود، از رییس‌ جمهوری لوح تقدیر و جوایزی دریافت کردند.


محمود خسروی وفا ، ریاست ورزش های جانبازان و معلولین با همراهی سیامند رحمان و ساره جوانمردی به عنوان نمایندگان ورزشکاران قهرمان بازی های پاراآسیایی جوایز مدال آوران را دریافت کردند

آخرین اخبار

سخنی پند آموز

امام على سلام الله علیه :
مَنْ حَسُنَتْ خَليقَتُهُ طابَتْ عِشْرَتُهُ؛

هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى‏اش پاكيزه و گوارا مى‏گردد.