IMAGE

بهزیستی لرستان : افتتاح پروژه 18 واحدی مسکن مددجوی...

بمناسبت هفته بهزیستی و با حضور جمعی از مدیران سازمان بهزیستی کشور و استان پروژه 18 واحدی مسکن مددجویان با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد ریال افتتاح و به متقاضیان واگذار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل ...

IMAGE

بهزیستی لرستان: لرستان بعنوان پایلوت تخصیص اعتبارا...

قائم مقام توانمند سازی مشارکتهای مردمی سازمان بهزیستی کشور: لرستان بعنوان پایلوت تخصیص اعتبارات مناطق روستایی تعیین شده است سید قاسم عبداله زاده در جلسه شورای اداری بهزیستی لرستان عنوان کرد بهزیستی کش...

IMAGE

گلریزان برای تهیه هزینه آزادی زندانیان با حضور هنر...

پردیس سینمایی کوروش روز جمعه 20 خرداد از دقایقی قبل از افطار شاهد خیل جمعیتی بود که به دعوت انجمن حمایت از زندانیان مرکز، سینمای هنر و تجربه و عوامل فیلم «چهارشنبه» به منظور گلریزان برای تهیه هزینه آز...

IMAGE

بازدید استاندار کردستان و هیئت همراه از مرکز جامع ...

استاندار کردستان و هیئت همراه به مناسبت فرا رسیدن ماه پرخیر برکت رمضان از مرکز جامع توانبخشی معلولین ثمر بازدید نمود. به گزارش خیرنیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی کردستان :  در ابتدا خانم...

IMAGE

اولویت‌های مهم بهزیستی انضباط و شفافیت مالی...

قائم مقام و مدیرکل حوزه ریاست سازمان بهزیستی کشور:انضباط و شفافیت مالی از اولویت‌های مهم بهزیستی در سال گذشته بود  قائم مقام و مدیرکل حوزه ریاست سازمان بهزیستی کشور در اختتامیه سومین همایش علمی کاربرد...

IMAGE

برنامه های مشارکت های مردمی بهزیستی کشور برای پسات...

      قائم مقام مشارکت‌های مردمی بهزیستی کشور خبر داد؛از استقرار پایگاه مشارکت‌های مردمی بهزیستی در ۵۰ هزار مسجد تا اجرای سفره‌های سخاوت  قائم مقام مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور در سومین همایش ...

IMAGE

پیام رئیس جمعیت به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلا...

گام‌هایی استوار و امیدهایی بی‌پایان برای ساختن دنیایی مهربانتر/جهان ما، تنها با ایمان به صلح و مودت به پیکره واحدی از انسانیت تبدیل می‌شود رئیس جمعیت هلال احمر با صدور پیام ضمن تبریک فرارسیدن هفته هلا...

IMAGE

دیدار مدیرکل امور استانهای وزارت تعاون کار و رفاه ...

      تبیین و پیگیری مسائل و مشکلات بهزیستی لرستان در زمینه های لوازم توانبخشی  ، مسائل مالی ، تجهیزات اداری و وسایل نقلیه نامناسب از اهم موضوعات مطروحه در این دیدار بود. به گزارش روابط عمومی اداره کل...

IMAGE

دکتر شاه حسینی در جشن رسول مهربانی ها: داشته هایما...

      دکتر علی شاه حسینی استاد دانشگاه و کار آفرین برتر کشور یکی از سخنرانان مراسم "رسول مهربانی ها" بود که به مناسبت مبعث پیامبر گرامی اسلام توسط خیریه بیت الزهرا(ع) در مجموعه فرهنگی هنری گلستان منطق...

IMAGE

فانی در همایش خیرین مدرسه‌ساز استان بوشهر: تمام مد...

      وزیر آموزش و پرورش گفت: به همت دولت و مردم تمام مدارس کشور تا سال ۹۹ استاندارد خواهند شد. به گزارش خیر نیوز و به نقل از خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در ج...

در محک حتی کوچکترین یاری شما عشق می آفریند

خیرنیوز

خیر نیوز

تبلیغات در سایت خیر نیوز ::با چشم خیر دیده شوید

خیر نیوز

اخبار نهادهای دولتی خیر نیوز

ضعف فرماندهی در فاجعه منا کاملا مشخص است

رییس جمعیت هلال احمر در جمع مدیران و مسئولین بیمارستان مکه مکرمه

ضعف فرماندهی در فاجعه منا کاملا مشخص است/ خدمت کادر پزشکی هلال احمر به ضیوف الرحمن کمتر از حضور در مسجدالحرام نیست

رییس جمعیت هلال احمر در جمع مدیران و مسئولین بیمارستان مکه مکرمه ضمن تاکید بر لزوم استفاده بیشتر از نیروهای با تجربه در حج ، آموزش را کلید حل مشکلات عملیات های بزرگی چون حادثه منا دانست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر، دکتر سیدامیر محسن ضیائی با اشاره به بازدید خود از محل حادثه همراه با وزیر بهداشت گفت : کاملا مشخص است اگر این شرایط بخواهد در سالهای بعد نیز اجرا شود، درصدبالایی از وقوع حوادث مشابه خواهد بود.

وی گفت : یک جمعیت زیاد، در یک زمان مشخص و با هدف انجام کار مشترک با شرایط آب و هوایی خاص خود بخود بستر ایجاد یک بحران خواهد بود.

رییس جمعیت هلال احمر ضعف فرماندهی در عملیات حادثه منا را مشخص دانست و افزود : هر چند سعودی ها از نظر تجهیزات و امکانات مجهز هستند، اما ظاهرا در چنین حوادثی مدیریت کلان میدانی واحد ندارند.
غفلت سعودی ها در آموزش، مدیریت صحنه و فرماندهی میدانی

رییس جمعیت هلال احمر به مقالات ارائه شده در خصوص افزایش و بهبود زیرساختهای عربستان در فرآیند حج اشاره کرد و گفت : نکته مهمی که دولت سعودی از آن غافل شده ظرفیت نرم افزاری است، یعنی آموزشها و مدیریت صحنه و فرماندهی میدانی.

وی گفت : این نوع عملیات ها نیروی انسانی می خواهد، نیروی انسانی با هزینه و پول ایجاد نمی شود بلکه باید از نیروهای کارکشته و مسلط استفاده کرد، اگر هم نیست باید تربیت کرد یا آموزش داد.

دکتر ضیایی خاطرنشان کرد : بسیاری از ظرفیتهای ایجاد شده در بحث حج توسط سعودی ها بیشتر از آن است که بتوانند مدیریت کنند.

*در مناسبات بین کشورهای اسلامی و بین المللی به این فاجعه رسیدگی شود

رییس جمعیت هلال احمر افزود: وقتی کشوری به این تعداد از زائر ویزا می دهد و قبول می کند از آنان پذیرایی کند، اعلام اینکه اینگونه اتفاقات خارج از کنترل و یا قضا و قدر بوده قطعا پذیرفته نیست.

دکتر ضیائی با ارزیابی این حادثه از منظر علمی، گفت : در مناسبات بین کشورهای اسلامی و بین المللی به این موضوع باید رسیدگی شود .

وی به این نکته که در حج تنها قسمتی از کار در حوزه اختیار هلال احمر است اشاره کرده و افزود : نیروهای هلال احمر باید همواره آمادگی لازم را برای مواجهه باسناریوهای مشابه داشته باشند.

دکتر ضیائی به تنظیم گزارشات لازم در این خصوص نیز پرداخت و گفت: در این گزارشات پیشنهاداتی در قالبهای مشخص باید به دستگاه های ذیربط داده شود .

*کاهش ریسک حوادث تنها با آموزش امکان پذیر است

دکتر ضیایی به مراحل حادثه اشاره کرد و گفت : هر حادثه ای دارای سه فاز قبل از حادثه یا همان کاهش ریسک ، حین عملیات و ریکاوری است و کاهش ریسک را تنها با آموزشهای بیشتر و کیفی تر می توان انجام داد.

وی آموزش مواجهه با بحران و خطرات حضور در اجتماعات را کاهش دهنده تلفات دانست و افزود : تجربه در اینجا حرف اول را می زند .وی تاکید کرد : هدف مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر خدمت خالصانه و عاشقانه به ضیوف الرحمن است .

*افزایش سهم پزشکان با تجربه در سال بعد

رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه امسال تنها سی درصد از کادر پزشکی محرم بودند گفت: در سالهای بعد نیروهای با تجربه حتی از این هم بیشتر باشند.

وی با بیان اینکه تعداد زیادی از پزشکان و کادر درمانی پس از حادثه فرصت رفتن به مسجد الحرام را هم نداشته اند، گفت: هر چند حضور در مسجد الحرام و مسجدالنبی هر ساعت و دقیقه و ثانیه اش ارزش دارد ولی باور کنید برابر روایت نقل شده از امام جعفر صادق (ع) خدمت شما در بیمارستان به زائرین کم از حضور در مسجد الحرام نیست.

دکتر ضیائی در خاتمه با اشاره به اینکه خدمت شما، خدمت بزرگی است و اجر بسیاری دارد گفت: هر عملیات واقدام شما می بایستی قابلیت مستندسازی، انتشار و تولید علم به جهت انتقال به آیندگان را داشته باشد.

آخرین اخبار

سخنی پند آموز

امام على سلام الله علیه :
مَنْ حَسُنَتْ خَليقَتُهُ طابَتْ عِشْرَتُهُ؛

هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى‏اش پاكيزه و گوارا مى‏گردد.